• „SZKOŁA DO HYMNU”

• 10-go listopada 2021r już po raz czwarty nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”. Jej inicjatorem jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W odświętnych strojach, udekorowanych biało-czerwonymi kotylionami zaśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób zachęciliśmy dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości, ucząc szacunku do historii i polskich symboli narodowych.

• DRODZY RODZICE !

• Dyrektor Przedszkola informuje, iż z powodu COVID-19 w dniach 12-15.11.2021r kształcenie w gr. I odbywać się będzie zdalnie.

Treści programowe są zamieszczone w zakładce "Zdalna Edukacja" -> TEMATYKA KOMPLEKSOWA DLA GRUPY: RODZINA „KUBUSIA PUCHATKA".

Grupa I czynna będzie od wtorku, tj. 16.11.2021r. Pozostałe grupy od II-V funkcjonują normalnie.

Dziękujemy za współpracę !

• STWORZYLIŚMY POLA NADZIEI

• 25 października w ramach kampanii edukacyjno - charytatywnej na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi, uczestniczyliśmy w akcji "Pola Nadziei". Na terenie naszej placówki każdy z obecnych przedszkolaków zasadził cebulkę żonkila. Kwiat ten jest symbolem solidarności z chorymi.

• PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

• W dniach 19, 21 października "Ekoludki" oraz "Mali Odkrywcy" byli uczestnikami wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć działy biblioteczne i posłuchać opowiadań pani bibliotekarki. Z zainteresowaniem oglądały wybrane, atrakcyjne pozycje książkowe literatury dziecięcej. Wiele uśmiechu i radości przysporzyły dzieciom zabawy ruchowe na interaktywnym "magicznym dywanie". Spotkanie odbyło się w przyjemnej i radosnej atmosferze.

• "POMÓŻ NAM POMAGAĆ"

• Drodzy Rodzice.

W dniach 02.11. - 15.12.2021r będzie możliwość przyłączenia się do przedświątecznej zbiórki dla podopiecznych z Kociego Domu.

Potrzebne są:

- karma mokra i sucha dla kociąt oraz dorosłych kotów,

- żwirek do kuwet,

- podkłady higieniczne,

- środki czystości: płyn do mycia podłóg, ocet,ACE, Domestos.

Dary można umieszczać w wyznaczonym na holu przedszkola miejscu.

Serdecznie zapraszamy!

• ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

• Drodzy Rodzice.

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".

Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, mający na celu podniesienie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Korzyści z udziału w akcji:

1. Możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną lub firmę.

2. Edukacja dzieci na temat szkodliwego wpływu składowanych elektrośmieci na środowisko.

3. Za uzbierane kilogramy przedszkole otrzyma bon, którym będzie mogło doposażyć się w sprzęt sportowy lub biurowy. Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy! Do akcji mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej placówki.

TERMIN I MIEJSCE ZBIÓRKI:

02.11.-19.11.2021r, przy wejściu do naszego przedszkola.