• Wrzesień/październik - dużo się u nas się działo ;)

• Miesiące - wrzesień oraz październik okazały się również w tym roku dla nas, bardzo aktywnymi miesiącami.

14 września gośiliśmy kapelę góralską. Goście ubrani w ludowe stroje góralskie przywitali dzieci charakterystyczną gwarą  oraz zaprezentowali na żywo skoczną muzykę. Nie zabrakło skrzypiec i kontrabasu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie, a nóżki same podrygiwały do tańca.

16 września cała nasza placówka, wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Dzieci chętnie posprzątały pobliski teren przedszkola. Zostały również w każdej z grup przeprowadzone zajęcia nawiązujące do dbania o środowisko oraz segragacji śmieci.

22 września przyjechał do przedszkola prawdziwy wóz strażacki z dzielnymi strażakami. Panowie zaznajomili wszystkie grupy ze sprzętem strażackim, pozwolili zwiedzić pojazd, zaprezentowali dzwięk syreny strażackiej oraz przypomnieli jak należy się zachowywać w razie pożaru.

23 września oficjalnie pożegnaliśmy stare mury przedszkola - poprzez zabawy na zamku dmuchanym w ogrodzie oraz pamiątkowymi zdjęciami wszystkich grup. Było nam tu bardzo miło tyle lat ale na Towarowej też czekają nas fajne chwile :)

03 października odbyły się pierwsze zajęcia naszego przedszkola na nowej lokalizacji - ulicy Towarowej 61. Dzieciom bardzo spodobały się nowiutkie wnętrza, a największą dla nich atrakcją była winda, którą jechały do swoich sal. W windzie zawsze słychać wesołą muzykę umilającą przejazd.

12 października starsze grupy przedszkolne miały przyjemność być obecne na zorganizowanej przez nasze miasto Jaworzno edukacyjne warsztaty w "Akademii Bezpieczeństwa". Dzieci mogły dowiedzieć się jakie są zasady zachowania na drodze, w parku, w autobusie, na ulicy. Co należy robić, kiedy widzimy osobę poszkodowaną. Przedszkolaki brały udziału w scenkach sytuacyjnych i dowiedzieli się co należy robić, by być bezpiecznym.