• Uwaga Rodzice!

• Nasze przedszkole ustanowiło i wprowadziło w życie politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniemi zapewnienia im bezpieczeństwa.

1. Placówka ustanowiła politykę ochrony dzieci, w której zostały zapisane zasady mające zapewnić dzieciom ochronę przed przywdzeniem.

2. Polityka i zasady ochrony dzieci obowiązują wszystkich członków personelu placówki.

3. Polityka ochrony dzieci obejmuje następujące zagadnienia:

- procedury interwencji, które określają, jakie działania należy podjąć, jeśli pojawią się sygnały wskazujące na krzywdzenie dziecka lub na zagrożenie jego bezpieczeństwa ze strony osób obcych, członków rodziny lub personelu placówki.

- zasady ochrony danych osobowych dziecka, które określają sposób przechowywania i udostępniania informacji o dziecku.

- zasady ochrony wizerunku dziecka, które określają sposób jego utrwalania i udostępniania.

- zasady dostępu dzieci do Internetu oraz ochrony dzieci przed szkodliwymi treściami, wraz z wyznaczeniem osoby odpowiedzialnejza bezpieczeństwo sieci komputerowej w placówce.

- Dyrekcja placówki wyznaczyła osoby odpowiedziallne za monitorowanie realizacji polityki ochrony dzieci w placówce, jasno określając jej rolę i zadania.

STANDARDY_OCHRONY_MALOLETNICH___PM_25_W_JAWORZNIE.pdf