• "POMÓŻ NAM POMAGAĆ"

• Drodzy Rodzice.

W dniach 02.11. - 15.12.2021r będzie możliwość przyłączenia się do przedświątecznej zbiórki dla podopiecznych z Kociego Domu.

Potrzebne są:

- karma mokra i sucha dla kociąt oraz dorosłych kotów,

- żwirek do kuwet,

- podkłady higieniczne,

- środki czystości: płyn do mycia podłóg, ocet,ACE, Domestos.

Dary można umieszczać w wyznaczonym na holu przedszkola miejscu.

Serdecznie zapraszamy!

• ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

• Drodzy Rodzice.

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".

Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, mający na celu podniesienie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Korzyści z udziału w akcji:

1. Możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną lub firmę.

2. Edukacja dzieci na temat szkodliwego wpływu składowanych elektrośmieci na środowisko.

3. Za uzbierane kilogramy przedszkole otrzyma bon, którym będzie mogło doposażyć się w sprzęt sportowy lub biurowy. Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy! Do akcji mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej placówki.

TERMIN I MIEJSCE ZBIÓRKI:

02.11.-19.11.2021r, przy wejściu do naszego przedszkola.

• "PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA" - dogoedukacja.

• W dniu 7 pażdziernika, w dwóch najstarszych grupach naszego przedszkola, odbyły się zajęcia dogoedukacji pt. "Pies przyjacielem człowieka", pod patronatem Gabinetu Terapii Pedagogicznej "Abecadło". Spotkanie miało na celu przybliżenie, oswojenie i uwrażliwienie dzieci na potrzeby psa.

Przedszkolaki dowiedziały się m. in. :

- w krórych sytuacjach nie należy podchodzić do psa,

- jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje,

- czym jest mowa ciała psa,

- o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem,

- jak bezpiecznie bawić się z psem,

- jak prawidłowo nakarmić psa,

- jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie,

- jakie są podstawowe akcesoria dla psa.

• "Z KULTURĄ NA TY" - przedstawienie teatralne.

• 1 października gościliśmy aktorów Teatru "Skrzat" z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. "Z kulturą na Ty". Aktorzy przybliżyli przedszkolakom zasady dobrego zachowania w różnych sytuacjachKolorowa scenografia i humor towarzyszący przedstawieniu sprawiły, że dzieci żywo reagowały na występ aktorów. Przedstawienie zostało nagrodzone przez przedszkolaków gromkimi brawami.

• "BĄDŹ BEZPIECZNY" - wizyta policjantów.

• W dniu 29.09. w naszym przedszkolu, w każdej z grup, odbyło się spotkanie z policjantami oraz psem "Sznupkiem". Celem odwiedzin było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Policjanci przypomnieli  podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci zapamiętały ważne numery alarmowe (112, 997, 998, 999). Policjanci uświadomili przedszkolakom o konieczności jazdy w fotelikach z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, a także o nie zawieraniu znajomości z obcymi osobami. Najmłodsi dowiedzieli się również na czym polega służba policjanta i w jakich sprawach można się do nich zwracać z prośbą o pomoc. Duże zainteresowanie wśród dzieci wywołały omawiane atrybuty stroju policjanta (np. kajdanki, pistolet) oraz milusiński pies policyjny "Sznupek", z którym każdy z przedszkolaków przybił "piątkę".

• "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

• W dniach 17-30 września przedszkolaki ze starszych grup wiekowych brały udział w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz pobliskiego lasku. Sprzątanie to odbyło się w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Sprzątanie Świata".

Zanim dzieci przystąpiły do działania, zostały przeprowadzone rozmowy na temat dbania o środowisko naturalne. Wszystkie dzieci włączając się do akcji ekologicznej otrzymały jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci. Z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola.

Będąc przedszkolem o profilu ekologicznym, promujemy od najmłodszych lat zasady dbania o środowisko naturalne "Nie śmiecimy - sprzątamy - dbamy o środowisko".

• ,,WIRUSOOCHRONA”- wojewódzka akcja informacyjno-edukacyjna

• Nasze Przedszkole uczestniczy w akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona”, organizowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.

Akcja ma na celu promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Poruszymy również zagadnienia prawidłowej higieny rąk, podstawowych zasad zdrowego stylu życia oraz dostosowania ubrania do warunków pogodowych.

#lekcjaHIGIENY

#wirusochrona

• "Bezpieczne wakacje 2021".

• W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym Państwowa Inspekcja Sanitarna woj. śląskiego prowadzi akcję "Bezpieczne wakacje 2021".

• Certyfikat Śląskiej Szkoły Jakości

• Nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Śląskiej Szkoły jakości. Certyfikat ten jest potwierdzeniem wdrożenia przez nasze przedszkole systemu zarządzania jakością i zapewniania jakości.